Funkční trénink - IPSPORT

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Funkční trénink

Co si pod tímto cvičením představit? V podstatě se jedná o tréninkový program, při kterém dochází k posilování jednotlivých svalových partií, zpevňování celého těla a zlepšování fyzické kondice.

Jednotlivé cviky se provádějí v časových intervalech na stanovištích, kde se využívá různé sportovní nářadí a náčiní (činky, švihadla, overbally, lavičky, balanční podložky). Velkým pozitivem tohoto cvičení je jeho skupinový charakter, který motivuje a vybízí k větším výkonům.

Funkční trénink je především zábava, při které se rozhodně nebudete nudit. Nejenomže si dáte do těla, vyčistíte si hlavu, ale hlavně budete se cítit fajn!

Tabata
 
Tabata je efektivní způsob cvičení, které dokáže vytvarovat postavu, zlepšit kondici, účinně spalovat tuky a snižovat tělesnou hmotnost. To vše mnohem rychleji než u jiných tréninkových metod.

Tabata patří do skupiny intenzivních intervalových tréninků. Má přísná, ale za to velice jednoduchá pravidla. Jejím principem je provádění jednoho cviku během 20-sekundového intervalu na maximum. Pak následuje 10 sekund odpočinek. To vše se opakuje celkem 8x. Jedná se tedy o cvičení zaměřené na vysoký intenzivní výkon ve velmi krátkém čase.

Jednou z výhod Tabaty je pestrá nabídka cviků. Nejčastěji se používají komplexní cviky, při kterých se zapojují velké svalové partie. Jsou to hlavně dřepy, angličáky, kliky, přeskoky přes švihadlo, výpady, sklapovačky a podobně. Velmi důležité je zvolit si přiměřenou zátěž a dbát na správné technické provedení jednotlivých cviků.
www.ip-sport.cz                      IvaSlavickova@seznam.cz               + 420 605 963 768
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky